Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Зятковецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04330102) був реорганізований і увійшов до складу Гайсинської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

СЕЛО ЗЯТКІВЦІ

Мальовниче село Зятківці з висоти пташиного польоту має форму великого літака і лежить пообіч річки Кублич, за 12 кілометрів від районного центру Гайсин, за 3 кілометри від залізничної станції Зятківці.

Село належить до старовинних поселень Поділля, на його території археологи виявили пам'ятки черняхівської культури (II–IV ст. н. е.). В середині XVI ст. воно було власністю Брацлавського замку (вперше згадується в опису 1545 p., тоді селом володів поміщик Мишко Мармулинський). 3 У 1590 р. під час турецько-татарського нападу Зятківці дощенту зруйновано. Лише через півтора десятиліття село відродилося. 1609 р. воно дісталося Іванові Мелешку, який 1613 р. продав маєток поміщикові Василеві Рогозинському. Згодом Зятківці перейшли до поміщика Олександра Песочинського, а невдовзі — до графа Холоневського. 1774 р. село Зятківці здобуло статус містечка. Граф Холоневський побудував на пагорбі великий цегляний триповерховий палац. Із того часу Зятківці стали постійною резиденцією графів Холоневських — аж до 1917 р. У ХІХ ст. Зятківці ще двічі воскресатимуть: навесні 1830 р. населення вирізане польською шляхтою; згодом зятківчани постраждали від чуми, епідемія якої на початку 1830-х років була поширена на великій території Російської імперії.

Гнат Трохимович Танцюра (1901, с.Зятківці, нині Гайсин. р-ну, 1962, м.Гайсин), український фольклорист, етнограф, краєзнавець, педагог.

Закінчив Вінницький педагогічний інститут, учителював. З юнацьких років захопився збиранням фольклору.

Спадщина Г. Танцюри багата і різноманітна в жанровому плані. Впродовж сорока шести років він записав від стап'ятидесяти інформаторів 5 тис. пісень, 928 казок, легенд, переказів, 1536 прислів'їв, 615 загадок, 800 весільних пісень, 200 записів дитячого фольклору.

Гнат Танцюра автор великої і цінної фольклористично-етнографічної праці Весілля в селі Зятківцях (1997). Народні традиції, звичаї, фольклор Поділля склали основу творчості Г.Т.Танцюри. Танцюра виріс з народного кореня і жив, не відриваючись від нього.  Надрукована книга Г.Т.Танцюри  «ЗЯТКІВЦІ».

Проводиться  обласне  свято фольклору «Народній пісні жити», 19 серпня  проводиться День села, до сільської ради входять: с.Зятківці, с-ще Зятківці, с. Бур’яни.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *